Image


Nogo

BU DA MI OFSAYT HAKİM BEY?

Bak hergeleye, haylaz serseri!

NE İÇTENDİ MAHALLEMİZ

Mahalledeki okulun bahçesine gider taso oynardık. Sıkıldık mı bilye ya da yakar top oynamaya başlardık. Onu da istemediysek Faruk’un kardeşinin bisikletini bir tur isteyip Bakkal Mehmet amcadan mey buz almaya giderdik. Daracık yollarının arasında o mahalle bizim için kocaman bir dünyaydı. Akşam eve vardık mı annemiz şofbeni açar, suyun ısınmasını beklerdik.


Image

VE NE GÜZEL İNSANLARLA SARILIYDI ÇEVREMİZ

Masadaki fotoğrafa bakıp bakıp içlenen annem, tam bir Ümit Besen hayranıydı ve çoğu akşam babamla düğünlerini anlatırdı. TRT’de akşamları Bonanza’nın çıkmasını beklerdik; He-Man izlemeye bayılırdık. Sanıyorum ki Saadettin Teksoy ile televizyon dünyasında çağ atlamıştık. Bizimkiler, Süper Baba; 80 ve 90’larda doğan çocukların duygu dünyasının kaynağıydı. Bir gerçek var ki asla unutulmamalı biz her mevsim güneş gözlüğü takan Ayna grubunun sevdalı şarkılarıyla büyüdük, hepimiz biraz romantiğiz aslında. Pokemon’un yasaklandığı dönemi konuşmasak daha iyi olur; zira gözlerim doluyor.


Image

BİZ DE DEDİK Kİ

Velhasıl, çok güzel insanlardan kurulu, neşeli ve sade bir dünyamız vardı. Hani televizyon programına çıkıp “Neden sanat?” “Neden bu iş?” vs. sorusuna cevabımız bu yüzden çok basit: ”Öyle güzel bir çocukluk öyle hayallerle dolu bir gençlik yaşadık ki bizden başka bir iş yapmamızı beklemeyin.”

Image
GÜCÜMÜ ÜFLER PİSKÜVÜLERİNDEN ALMAKTAYIM

Neler Yapar

Image
KREATİF
Image
LOGO
Image
KURUMSAL KİMLİK
Image
WEB
Image
BASILI
Image
FOTOĞRAF
Image
FİLM
Image
MASKOT - MODELLEME
Image
PR YÖNETİMİ
Image

Bak Hergelenin
Fikrine!

Deniz Kuvvetlerinde astsubayken oyunculuğa yatay geçiş yapan değerli oyuncu, çoğu filminde babalık yaptı Tarık Akan’a; yeri geldi Barış Manço’nun kayınpederi oldu. O sevimli, gelenekçi babayı nerede görsek, çoğumuzun kulağında “Bak hergeleye!” repliği çınlıyor. Bizim duruşumuz, ses tonumuz onun kadar karizmatik değil post bıyıklarımız da yok ama Kentmen gibi baba fikirlerimiz var şükür.

Image

Janti Abimiz Gibi Karakterli Logolar

Yeri geldi “Senin annen bir melekti yavrum.” diyerek ağlattı, yeri geldi fabrikatörün kızını tavladı. Gerçi Yeşilçam güzellerinin alayının aklını aldı; Jön Türkler antolojimize önsöz yazdı. Firmanızın ilk intibaı logoda can buluyorsa, ki öyle, janti abimiz Ayhan Işık, logo çalışmalarında yakalamaya uğraştığımız karizmanın vücut bulmuş hâlidir.

Image

Yaşar Usta Kadar Sağlam Kurumsal

“Sen, büyük patron, para babası, milyarder, fabrikalar sahibi Saim Bey! Sen mi büyüksün? Hayır, ben büyüğüm! Ben, Yaşar Usta!” diyemedik mi çıkıp hayatınızdaki Saim Beylerin karşısına? O zaman buyurun oturalım da sizin şu kurumsal kimliği yeni baştan kurgulayalım, aslan gibi işinize uygun tasarımlar yaratalım. Zira bu devran böyle gitmez.

Image

Ben Bu Alemde Kral Tanımam!

Karizması, keskin bakışları ve mert duruşuyla “kral” tanımadan gönüllerin tahtına oturan Yılmaz Güney; ezilen, hor görülen bir o kadar da içimizden, adeta sokaktandı. Ezilse de davasının mert adamı oldu her zaman. Kim bilir, onu bu kadar çok sevip saymamızın da temelinde bu vardı belki. “Kral Tanımam!” dediği şiiri, bu karakterinin mührüydü. İşte web kimliği de işinizin gücünüzün, tabiri caizse, âlemdeki mührü. Aslan gibi işinize buyurun oturalım da mert bir web sitesi tasarlayalım ki namınız belli olsun; sosyal medya ve seo’nuzu yönetelim, kral tanımayın.

Image

Şakayla Karışık, Sadri Alışık

Balo salonlarında piyano çalıp viski yudumlayan karakterlerden biri değildi Turist Ömer, onu ’67 Cheville’le yalıya yanaşırken de görmedik. O hep sokaktaydı filmlerinde; manavla, bakkalla sohbet eder, gülüşür; mahkemede fakir fukarayı savunurdu. Ofsayt Osman oldu, Turist Ömer oldu; adı değişti ama hep içten, hep bizdendi. “Bu da mı gol değil, hâkim bey?” sorusu, hepimizin hayat sitemi oldu. İşte bu sitem kadar bizden ve candan tasarımlarla yola koyulduk, inşallah bizi de yolda uzaylılar kaçırmaz :)

Image

Efsane Güzel

Kabare tiyatrosunun genç değeri, güzeller güzeli Belgin Doruk fotoğraf çekimlerimiz için koyduğumuz hedeflerin adeta can bulmuş hâlidir. Güzel oyuncu kadar göz kamaştırıcı, onun kadar zarif olamasak da bizim çektiğimiz fotoğrafların da Belgin Hanım kadar şöhreti vardır. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtırken isminizi, kalitenizi işte bu denli ortaya koyacak fotoğrafları da buyrun birlikte hazırlayalım.

Image

Gücünüzü Başarılı Reklam Videolarından Alın

“Gücümü Üfler Püsküvilerinden alıyorum.” tadında cümlelerin geçtiği reklam videolarını en son Yüz Numaralı Adam filminde gördüğünü düşünenler varsa bu tip işler hala mevcut diyelim ve uyaralım: “Güler yüzlü uzman kadro / Kaliteyi ucuza bulacağınız yer” türevinde çıkışlar bulunan reklam videolarından uzak duralım. İşinizi çok boyutlu tanıtacak ve müşterinin aklında yer alacak başarılı reklamlara birlikte koşalım.

Image

Hanimiş Benim Kuzucuklarım!

Bilmem kaç jenerasyonun, yaşı kaç olursa olsun, hâlâ Masalcı Teyzesi, Hafize Anası, Adile Naşit; ne içten ne güler yüzlü bir insandı. Yazık ki Türk sineması bir daha onun kadar içten bir anneye ev sahipliği yapamadı. Ha keza, kimsenin de Hafize Ana kadar içten gülemeyeceği de belliydi. Tasarladığımız maskotların onun gibi tatlı onun gibi içten olması ve müşterilerinizi güldürmesi için çalışıyoruz.

Image

Öylesine Vatandaş

Yalnızlıkla tahterevalliye binen mütevazı şöhretti o, gerek pamuk yüzü gerek tatlı dili hasebiyle müşfik baba, tonton dede rollerinde oynayan değerli üstat Terziyan kadar olamasak da hoş sohbetimiz ve sempatik işlerimizle bizim de müşterilerimizle samimi irtibatımız meşhurdur. Velhasıl PR’da yaradılıştan gelen bir sempatimiz ve kabiliyetimiz söz konusu.

GÜCÜMÜZE GÜÇ KATANLAR

Yaratıcı fikirleri özgür bırakmak için ihtiyaç duyulan kanatlarımız

 • ImageGOOGLE PARTNER
 • ImageFACEBOOK
 • ImageN11.COM
 • ImageİYZİCO
 • ImageVECOON
 • ImageYANDEX PARTNER
 • ImageHEPSİBURADA
 • ImageGİTTİGİDİYOR
 • ImageİNSTAGRAM
 • ImagePAYTR
 • ImageTWİTTER
 • ImageBAYİ KOBİ